Ceramika,  Pracownia

Ażurowe ceramiczne serca

Jak zwykle moje plany pisania częstszych postów na blogu spełzły na niczym 🙁 niestety nie udaje mi się tego robić regularnie…..i z pewnością to się nie zmieni, chociaż kto wie????

W połowie grudnia otrzymałam zlecenie wykonania ceramicznych dużych serc. Nie miały to być typowe serca, tylko ceramika połączona z drewnem, na wzór serca które wymyśliłam prawie 2 lata temu.Serca miały być identyczne jak te powyższe, jednak jak się okazało nie mogłam znaleźć silikonowego serca, które odciskałam wtedy w glinie. Przeszukałam cały dom i pracownie, a serce się zapadło. Jak to się zazwyczaj mówi:” diabeł ogonem nakrył” Postanowiłam poszukać czegoś w internecie i znalazłam piękne ażurowe serce ze sklejki w odpowiednim rozmiarze. Obawiałam się tylko jak będzie się ono odbijać w glinie, jednak moje obawy były bezzasadnie. Oczywiście kiedy skończyłam pracę i oddałam zamówienie to silikonowe serce się znalazło 😉

Serca zostały wykonane w dwóch rożnych technikach. Duże ceramiczne ażurowe serca (18,5 cmx18,5cm) zostały połączone w etapie końcowym z małymi drewnianymi serduszkami ozdobionymi metoda decoupage- transfer. Całość dopełnia satynowa wstążeczka z jutową zawieszką i ceramiczną kulką.

Jako pierwsze powstały gliniane serca, ponieważ one potrzebowały ok. tygodnia aby wyschły, następnie przeszlifowałam wszystkie nierówności, w w kolejnym etapie serca trafiły do pieca na pierwszy wypał.

Kolejny etap to szkliwienie i wypał. Kiedy ceramiczne serca były gotowe, zajęłam się malowaniem mniejszych serc ze sklejki farba akrylową i przeniesieniem napisu metoda transferu. Serca zostały również zabezpieczone lakierem akrylowym.

Ostatni etap to połączenie dwóch elementów oraz dekoracja. Poniżej efekt końcowy mojej pracy. Nie byłabym tez sobą gdybym nie zmieniła pierwotnej koncepcji 😉

28 serc trafiło do Liderów Wolontariatu „Moc Dobra” Michelin.

Pozdrawiam

Edyta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.